Koenzym Q10, czyli paliwo dla serca i całego organizmu

Koenzym Q10 kojarzony jest przede wszystkim z kremami przeciwzmarszczkowymi. Tymczasem substancja ta obecna jest w każdej komórce naszego ciała i w dużym stopniu odpowiada za produkowaną w nich energię, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

11809 odsłony

Minerały śladowe - których nie powinno zabraknąć w naszej diecie?

Minerały śladowe to pierwiastki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego żywego organizmu. Pierwiastków tych najlepiej dostarczyć komórkom wraz z pożywieniem, jednak niezdrowy tryb życia i dieta uboga w różnorodne składniki pokarmowe często prowadzi do niedoborów, które mają bardzo negatywne skutki. Co warto wiedzieć o minerałach śladowych i które z nich są dla nas najważniejsze.

4366 odsłony

Dobry magnez - który z trzech typów magnezu wybrać?

Niedobory magnezu są w społeczeństwie bardzo powszechne. Wynika to przede wszystkim z nieprzemyślanej diety zawierającej małe ilości warzyw, z powszechnego spożycia wody niskozmineralizowanej oraz z wypijania dużych ilości kawy. Główne objawy niedoboru tego pierwiastka to z kolei przede wszystkim ogólne osłabienie, nerwowość, skurcze mięśni oraz nadpobudliwość ruchowa, a dokładniej tak zwana latająca powieka.

4963 odsłony

Roślinne suplementy diety - po które warto sięgnąć?

Stosowanie dobrej jakości suplementów diety to prosty i skuteczny sposób na naturalne wsparcie organizmu. Szczególnie cenne są dla niego preparaty produkowane na bazie roślin, czyli przede wszystkim dobrze przebadanych ziół, które wykazują wiele korzystnych dla zdrowia właściwości. Co warto wiedzieć na temat suplementów diety Puritan's Pride i po które z nich sięgać?

4632 odsłony
Produkt dodano do ulubionych